Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

10 maja 2024, imieniny: Antonina, Izydor, Antoni

Spadkowicz nie straszny
2010-08-01 09:32:43
We wczorajszym sparingu mławianie okazali się lepsi od spadkowicza z trzeciej ligi, Nadnarwianki Pułtusk. Podopieczni Pawła Taranowskiego zwyciężyli 3:2, a wszystkie bramki zdobył niezawodny Mariusz Walczak.

Jednak w pierwszej połowie nic nie zapowiadało triumfu naszej drużyny. Mimo gry na własnym boisku mławianie byli gorszym zespołem od rywali, co w 39. minucie miało swoje konsekwencje. Rywale zdobyli gola, Grzegorza Jabłonowskiego pokonał po solowej akcji, Nigeryjczyk Tango.
Na szczęście po zmianie stron, obraz gry zupełnie się zmienił. Swoje w przerwie zrobił Taranowski - kilka zmian personalnych i roszad pozycji poszczególnych graczy okazało się skutecznym antidotum na wcześniejszą słabość.  Na efekty nie trzeba było długo czekać, w 60. minucie Walczak wykorzystał kapitalne dośrodkowanie z lewej strony, Piotra Rogowskiego.
To nie zadowoliło gospodarzy, pójście za ciosem okazało się dobrym pomysłem. Pod bramką rywali mnożyły się kapitalne okazje strzeleckie, co ważne dwie z nich zostały zamienione na gole. Oba zdobył Mariusz – najpierw wykorzystał koszmarny błąd bramkarza gości (podał mu piłkę wprost pod nogi), a w 75. minucie uderzył celnie z rzutu karnego (podyktowany za faul na Wróblewskim)

MKS Mława – Nadnarwianka Pułtusk 3:2 (0:1)
Bramki: Mariusz Walczak 3 w tym jedna z karnego dla Mławy
Mława: Jabłonowski – Drzewiecki (Harzyński), J. Rogowski (Wróbel), Brzozowski, Król, Głowacki (Gorczyński), P. Rogowski (Graczyk), Gawęda, Dziubiński (Palewski), Walczak, Jeromin (Wróblewski)

Źródło: wlasne
Autor: karmel