Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

22 maja 2024, imieniny: Julia, Wiesława, Helena

„Zaczynam mieć podejrzenia, że utrudnia pan postępowanie”
2017-02-01 06:52:27
- Zarzucił podczas wczorajszego posiedzenia sędzia Leszek Borowski Markowi K., oskarżonemu o to, że 28 lipca 2013 r. nieumyślnie spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęło trzech mężczyzn. Kombajn, którym jechał w Sławogórze Nowej zderzył się z daewoo lanosem.
 
Na poprzedniej rozprawie, w listopadzie zeszłego roku, Marek K. nie pojawił ze względu na stan zdrowia, ale nie przedstawił zwolnienia potwierdzonego przez lekarza sądowego. Na wczorajszej (31 stycznia) nie było jego obrońcy, zadzwonił, że jest chory.

- Z ubolewaniem stwierdzam, że błędem było w tej sprawie, iż wobec pana nie było stosowane tymczasowe aresztowanie, bo zaczynam mieć podejrzenia, że w sposób uporczywy utrudnia pan postępowanie. Z niepokojem obserwuję, że ma pan wyjątkowo lekceważące podejście do tej sprawy - stwierdził sędzia.
 
Marek K. nie wyraził zgody na prowadzenie rozprawy pod nieobecność jego adwokata, dlatego mimo stawienia się m.in. świadka i dwóch biegłych, wezwanych na wczorajszy termin, nie zostali oni przesłuchani. 
 
Sędzia rozpatrzył wnioski złożone przez oskarżonego 30 grudnia zeszłego roku. Oddalił m.in. te o wyjaśnienie przez sąd, dlaczego prokuratura nie zabezpieczyła daewoo lanosa do dalszego śledztwa, dlaczego nie zleciła dokładnych badań na zawartość alkoholu i substancji odurzających w ciałach ofiar, nie uwzględnił również wniosku o wyjaśnienie, co robił 5 października 2015 r. prokurator na wizji lokalnej.
 
W uzasadnieniu podał, że te wnioski w sposób oczywisty zmierzają do przedłużenia postępowania i na obecnym jego etapie nie mają znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy.
 
Marek. K. oświadczył, że po rozprawie z 13 września ub.r. „nie może dojść do siebie, ma okropne bóle głowy i za chwilę wybuchnie”. Sędzia zezwolił, aby ze względu - jak twierdził oskarżony - na bardzo złe samopoczucie, opuścił z żoną na jakiś czas salę. Po ich powrocie sprawa została odroczona.
 
Kolejne posiedzenie wyznaczono na 11 kwietnia.
 

 Autor: el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~ramzes • data dodania: 2017-02-04
A co by było, gdyby zamiast kombajnu, był tam pieszy? A przecież też mógł być. Ta droga nie jest czyjąś prywatną własnością. To droga publiczna. Zasady ruchu drogowego obowiązują każdego. I rolnika i kierowcy Lanosa także. Ale jest też coś takiego co nazywa się zasadą ograniczonego zaufania. Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku że ktoś trzymając się tej zasady, przez tą zasadę został poszkodowany.

dodał: ~ ramzes • data dodania: 2017-02-04
Ale nie zgodzę się z opinią że kierowca Lanosa był niewinny. Licznik zatrzymał się na 130km/h, bez śladów hamowania. Czy to jest odpowiedzialne zachowanie o takiej porze? Kombajn był popchnięty o kilka metrów. Jaka musiała być siła Lanosa by popchnąć kilkukrotnie większą i cięższą maszynę? Gdyby Lanos jechał wolniej i uważniej to byłaby też większa szansa na zauważenie tego kolosa (bo zakładam, że światła drogowe chyba miał sprawne?). To nie jest ziarenko by można było tego nie zauważyć.

dodał: ~ramzes • data dodania: 2017-02-04
bliskisprawie - Zeznania tych świadków odnośnie "wizyty" lanosa w rowie czy szalonej jazdy po drodze lewą stroną drogi jak dotąd nie zostały podważone a bynajmniej nic o tym nie słyszałem. Oczywiste jest to że wina jest po obu stronach. Rolnik gdyby zdjął heder a przede wszystkim miał dobre oświetlenie to byłaby większa szansa uniknięcia wypadku czy chociażby zmniejszenia skutków.

dodał: ~bliskisprawie • data dodania: 2017-02-04
Krew do badań została pobrana od wszystkich uczestników całej felernej sytuacji. I zupełną starannością udowodniono, że kierowca lanosa nie był pod wpływem środków odurzających tj alkoholu. Sytuacja którą opisują świadkowie z samochodem w rowie jest wyssana z palca. Doskonale wiem gdzie samochód jechał z Mławy i skąd do niej wracał więc z pełnym przekonaniem mogę wam powiedzieć, że zeznania świadków iż samochód wypadł na łuku drogi do rowu jest brednią która ma na celu obronę kierowcy kombajnu.

dodał: ~bliskisprawie • data dodania: 2017-02-04
Postawienie kierowcy lanosa w złym świetle sprzyja kombajniście, usprawiedliwiając go w pewien sposób. Owszem kierowca przekroczył prędkość dozwoloną, która w tym miejscu wynosi 90km/h, ale nie wierzę, że ci ludzie w samochodzie byli zmęczeni życiem i od tak sobie postanowili wjechać w kombajn.

dodał: ~bliskisprawie • data dodania: 2017-02-04
Wypadek zdarzył się o godzienie 21:47 czyli już w półmroku stąd też mogli nie zauważyć maszyny na drodzę, która się właśnie na nią wtaczała z pola. Ale zakładając czysto teoretycznie czy gdyby uderzyli w kombajn bez zaczepionego zespołu żniwnego nie dostaliby kilku procent więcej szans na przeżycie tego tragicznego zdarzenia?

dodał: ~bliskisprawie • data dodania: 2017-02-04
Gdyby kombajn miał pełne oświetlenie i działający kogut nie spowodowałoby to, że byłby on lepiej widoczny? Wina leży po obu stronach ale kierowca kombajnu wykazał się większymi zaniedbaniami i powinien ponieść odpowiedzialność, której do tej pory unikał jak ognia. Panie kierowco ponieś odpowiedzialność i zachowaj się jak człowiek honoru, nie jesteś bez winy.

dodał: ~Rolnik • data dodania: 2017-02-03
Wiecie co jest największą karą dla rolnika ? Świadomość, wyrzuty sumienia, nie ma pojęcia nikt o tym kto tego nie przeżył, ja przeżyłem, mam na sumieniu 3 młode dziewczyny po takim samym wypadku, nie macie pojęcia jakie to uczucie... Dostałem wyrok 4 lata w zawieszeniu za jazdę z hederem, od tamtej pory gdy wyjeżdzam na drogi publiczne (tak nadal z hederem ) mam przed sobą i za sobą pilota. Co by było gdyby tam jechała rodzina na np rowerach ? Też by było po co oni tam jechali ich wina itd

dodał: ~do tereski • data dodania: 2017-02-03
No trudno mi zrozumieć wytykanie komuś błędów skoro ktoś je sam popełnia

dodał: ~teresa • data dodania: 2017-02-03
Dobra, nic nie zrozumiałeś.... dziwny człek z Ciebie. Chodziło mi o inny wpis. Tłumaczenie nie ma sensu.

dodał: ~Ja • data dodania: 2017-02-03
P. K. Do wiezienia. Po co przeciągasz. Juz byś 3 lata miał z głowy

dodał: ~do tereski • data dodania: 2017-02-03
"do tereski" jest tak samo zaczęte od małej litery tak jak Twój "teresa". Skoro mi zwracasz uwagę to może zaczniesz od siebie? Masz problem z napisaniem poprawnie imienia? Wybierz się więc do 1 klasy podstawówki bo to właśnie tam uczą jak pisze się imiona a dopiero potem zacznij zwracać takowe uwagi innym

dodał: ~kos • data dodania: 2017-02-03
Ludzie, dajcie już spokój.....nudni się robicie z tymi wzajemnymi uwagami.

dodał: ~do Jarząbka • data dodania: 2017-02-03
Wiem że nick nie musi być pisany wielką literą i nie muszę też tłumaczyć się dlaczego używam takiego a nie innego Ale jeśli ktoś wytyka mi "błędy" to grzecznie pokazuję te błędy u kogoś W szkole nauczyli mnie, że "zanim kogoś ocenisz, oceń najpierw siebie"

dodał: ~teresa • data dodania: 2017-02-03
Znowu się ośmieszasz. Napisałam, że ''zaczyna się zdanie od dużej litery''. Przeczytaj dokładnie jeszcze raz. A następnie spójrz na wpis kogoś o nicku -do tereski- . Zdanie jest rozpoczęte od małej litery i właśnie na to zwróciłam uwagę.....

dodał: ~Jarząbek • data dodania: 2017-02-03
"do tereski"
Nie masz argumentów dotyczących tematu, to obrażasz i się czepiasz. tak się nie robi, to żałosne.
Nick nie musi być pisany dużą literą, ten/a Pan/i tak sobie wybrał/a i uszanuj to.
A propos czepiania się:
Piszemy zawsze dużą literą, a nie z dużej litery

dodał: ~do tereski • data dodania: 2017-02-02
Odezwała się ta co ma problem z napisaniem swojego imienia z dużej litery

dodał: ~teresa • data dodania: 2017-02-02
A Ty używaj swego stałego nicka. Zaczynaj zdanie od dużej litery.... Robisz błąd na błędzie. Ośmieszasz się nie tylko tu ale też u konkurencji...

dodał: ~do tereski • data dodania: 2017-02-02
gdybyś wiedziała to byś się nie błaznowała

dodał: ~teresa • data dodania: 2017-02-02
Wiem o tym Jarząbku. Twój komentarz jest zbędny. Zachowaj siły na kolejne tematy 

1 2 3 następna wszystkich komentarzy: 50
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Wpisz tylko trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon