Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

05 maja 2024, imieniny: Irena, Waldemar, Iryda

Wuja Squad ograł Ciechanów. Kolejny dublet Łęczka
2017-01-09 07:02:17
Już tylko zawodnicy Wuja Squad zachowali miano niepokonanych w rozgrywkach Kormez Mławskiej Ligi Koszykówki. W meczu na szczycie pokonali konkurentów z Ciechanowa. O sukcesie przesądziła przede wszystkim kapitalna dyspozycja braci Tyszków.

Po pierwszej połowie na prowadzeniu znajdowali się jeszcze ciechanowianie. Jednak na początku trzeciej kwarty szybko cztery faule złapał rozgrywający MOSiR-u Łukasz Komorowski. Usiadł na ławce rezerwowych na długie minuty, a jego nieobecność z zimną krwią wykorzystał Bartosz Tyszka. Szala przeważyła się na dobre na stronę zawodników z Mławy. Ostatecznie triumfowali 46:40, zostając samodzielnym liderem rozgrywek.

Reprezentanci Ekonomika prowadzili długo z przasnyską Kontrą. Na początku czwartej partii mieli aż siedem punktów przewagi. Na ich nieszczęście w ostatnim fragmencie gry przebudził się kapitan rywali Arkadiusz Stańczak. Trafił parę razy do kosza, zaliczył także udane akcje w defensywie. Efekt był taki, że goście z Przasnysza wygrali decydującą odsłonę aż 11:5.

Kolejny dublet w lidze zanotował środkowy WML Squad Przemysław Łęczek. W meczu przeciwko ogólniakowi zaliczył 23 punkty, zebrał dziesięć piłek. Ważnym graczem zwycięskiej ekipy okazał się także autor dziewięciu asyst Jakub Walczak.

Szósta seria zostanie rozegrana w środę 18 stycznia. Oto zestaw par: I LO Mława – Wuja Squad, MOSiR Ciechanów – Ekonomik, WML Sqaud - Kontra

V kolejka (4 stycznia): Wuja Squad – MOSiR Ciechanów 46:40 (B. Tyszka 18, Prz . Tyszka 12 – A. Nałęcz 18, A. Dobrzyński 9), I LO Mława – WML Squad 39:46 (A. Olczak 13, A. Czerwiński 12 – Prz. Łęczek 23, A. Merchel 8), Ekonomik – Kontra Przasnysz 37:39 (A. Kołakowski 18, P. Bunalski 10 – A. Stańczak 14, A. Ćwik 11)

1. Wuja Squad 5 10 267:156

2. MOSiR Ciechanów 5 9 253:188

3. WML Squad 5 8 255:202

4. Kontra Przasnysz 5 7 180:213

5. I LO Mława 5 6 170:229

6. Ekonomik 5 5 152:287

Źródło: MHS Mława