Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

18 maja 2024, imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Szmil nowym liderem, Tomczykowski ucieka rywalom
2016-12-08 06:27:44
Za nami trzeci turniej tegorocznej edycji Grand Prix o puchar dyrektora MOSiR-u, wyjątkowo udany dla zawodników z powiatu mławskiego. W kategorii open w czołowej „ósemce” uplasowało się aż pięciu z nich.

Zwycięsko z parogodzinnej rywalizacji wyszedł Paweł Szmil. Doszedł do finału, w którym zmierzył się z mławianinem Kamilem Jurkiewiczem. Pojedynek przyniósł dużo emocji, ostatecznie zwycięsko z czterosetowej walki wyszedł Szmil.

Dzięki temu został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Marcin Łączyński jest drugi, natomiast kolejny uczestnik finału trzeci. Poza podium plasuje się ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix Marek Kamiński z Sochocina.

W grupie do 15 lat na czoło stawki wysunął się Jakub Tomczykowski. Wygrał drugie zawody z rzędu, ma dwadzieścia punktów przewagi nad Filipem Chmielewskim. Udany debiut w cyklu Grand Prix zanotował Robert Kowalczyk. Uplasował się na trzecim miejscu, wyprzedzając dwoje konkurentów.

Kategoria open

III turniej: 1. Paweł Szmil, 2. Kamil Jurkiewicz, 3. Marcin Łączyński, 4. Marek Kamiński, 5. Waldemar Sosnowski, 6. Wojciech Sieradzki, 7. Mirosław Krajewski, 8. Andrzej Sieradzki

Klasyfikacja generalna: 1. Paweł Szmil 210 pkt., 2. Marcin Łączyński 200, 3. Kamil Jurkiewicz 180, 4. Waldemar Sosnowski 155, 5. Marek Kamiński 145, 6. Mirosław Krajewski 125, 7. Adam Wronowski 115, 8. Wojciech Pogorzelski 105

Kategoria do lat 15

III turniej: 1. Jakub Tomczykowski, 2. Filip Chmielewski, 3. Robert Kowalczyk, 4. Kacper Zaborowski, 5. Ewa Wronowska

Klasyfikacja generalna: 1. Jakub Tomczykowski 280 pkt., 2. Filip Chmielewski 260, 3. Kacper Zaborowski 130, 4. Ewa Wronowska 125, 5. Robert Kowalczyk 70

Źródło: MOSiR Mława