Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

05 marca 2024, imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia

Nowatorskie metody nauczania przez dociekanie w Gimnazjum nr 1
2017-01-09 11:32:22
W piątek 05.01.2017 r. odbyły się warsztaty chemiczne, w czasie których uczniowie pracowali nowatorską metodą nauczania IBSE (Inquiry Based Science Education) . Poznawali świat poprzez własnoręczne badania praktyczne.

Metoda dociekania naukowego nawiązuje do sposobu przeprowadzania badań przez naukowców. Jest ukierunkowana na rozbudzanie aktywności intelektualnej uczniów, którzy osobiście uczestniczą w procesie badawczym. Ponadto pomaga uczniom wyrobić w sobie umiejętność oraz nawyk twórczego rozwiązywania problemów oraz analitycznego myślenia.

Znacznie ciekawsze z punktu widzenia ucznia jest samodzielne odkrywanie czegoś czego się jeszcze nie zna. Tak zdobyta wiedza jest bez wątpienia znacznie trwalsza.Inspirujące zajęcia edukacyjne z chemii pozwalają uczniom poznać wiele zagadnień związanych z mechanizmami funkcjonowania otaczającego nas świata. Istotne jest to, że każdy uczeń ma szansę na aktywne uczestnictwo w zajęciach, niezależnie od poziomu trudności przekazywanych treści. Zajęcia takie odbywają się w naszej szkole cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów.Źródło: Gimnazjum nr 1
Autor: opr. SP
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału.
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Przepisz tylko trzeci oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon