Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

19 czerwca 2024, imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

Gim. nr 1. Wybuchowe doświadczenie
2017-02-01 12:23:54
W ostatni dzień stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne. Cykliczne zajęcia mają na celu przede wszystkim przygotowanie uczniów naszego gimnazjum do uzyskania wysokich wyników na egzaminie gimnazjalnym z przedmiotów przyrodniczych.

Każdy uczeń ma bezpośredni dostęp do sprzętu laboratoryjnego oraz odczynników chemicznych. Ma możliwość obserwowania przeprowadzonego samodzielnie eksperymentu, a następnie wyciągania wniosków zapisywanych na kartach pracy z opisami zadań laboratoryjnych sprawdzanych przez nauczyciela.

Co ciekawe, przy wykorzystywaniu produktów dostępnych w każdym domu, postawały wybuchowe mieszanki. Ocet, sól kąpielowa, a nawet pasta do zębów stanowiły ich elementy składowe.

Chemia nie cieszy się zbyt dużą sympatią uczniów, bo zrozumienie reakcji chemicznych nie jest sprawą ani łatwą, ani prostą. Do tego dochodzą jeszcze zawiłe wzory, a nie każdy ma taką wyobraźnię, że potrafi wyobrazić sobie przemiany zachodzące między substancjami. Zdarza się, że świat atomów i związków chemicznych jest czystą abstrakcją. I jak tu sobie wyobrazić, gdzie trzeba odpowiadać na zawiłe pytania? Gdy coś się dzieje – pali lub wybucha – zawsze budzi większe zainteresowanie.

Ten dreszczyk emocji jest bezcenny… Jeśli do tego dojdzie jeszcze spora dawka humoru, to już mamy sukces murowany. W dodatku świat reakcji chemicznych staje się o wiele przystępniejszy, kiedy zaczyna się dostrzegać, ze to wszystko dzieje się na co dzień wokół nas.Źródło: Gimnazjum nr 1
Autor: opr. sp
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału.
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: PomiĂą czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon