Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

25 wrzeÂśnia 2023, imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Gim. nr 2. Europejski Uniwersytet Latający
2017-01-04 06:43:43
Zawitał do gimnazjum w grudniu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IIIe i IIIb. Jest to trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych, realizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Celem EUL jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE.
 
Gimnazjum nr 2 w Mławie odwiedziły ekspertka Team Europe Karolina Grot z Instytutu Spraw Publicznych i animatorka Antonina Dębska, które przybliżyły uczestnikom spotkania zagadnienia związane z wspólnym rynkiem UE. Na zajęcia zaproszeni byli także przedstawiciele urzędu miasta i urzędu pracy. Uczniowie klas IIIe i IIIb chętnie brali udział w proponowanych przez nich ćwiczeniach - zadawali pytania, komentowali, a także zgłaszali swoje uwagi. Wykazywali się umiejętnością analizy sytuacji, wskazywania szans i korzyści oraz wyciągania wniosków z przeprowadzonych zadań. 
 
- W ramach części teoretycznej prowadzonej przez Karolinę Grot, dotyczącej migracji w UE widać było, że uczniowie potrafią odnosić pojęcia do rzeczywistości i orientują się w sprawach bieżących, istotnych dla naszego regionu. O tym, iż spotkanie przebiegało w sposób aktywny świadczy również zaprezentowanie przez jedną z uczennic licznych działań szkoły o charakterze europejskim. Zaprezentowano także prace uczniów, które wcześniej przygotowane zostały przez młodzież – informuje szkoła.
 

Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs pt. „Praca i edukacja w UE” oraz rozdano nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Balcerowska z kl. IId, drugie miejsce - Julia Śmigelska z kl. IIIe, a  trzecie - Amelia Matraszek z kl. Id. Źródło: Gim. nr 2
Autor: Oprac. el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału.
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: PomiĂą pierwszy oraz trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon