Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

21 lipca 2024, imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

Stróże prawa odzyskali obraz skradziony 14 lat temu
2017-02-02 06:49:57
Dzieło było przygotowane do sprzedaży na jednej z aukcji internetowych. Obraz został zabezpieczony.

W 2002 r. pułtuska jednostka policji odnotowała włamanie do domku letniskowego w jednej z miejscowości na terenie gminy Pokrzywnica. Pasjonat malarstwa upodobał sobie obrazy autorstwa Stanisława Masiaka. Z domku skradł ich cztery. Mimo intensywnych działań nie udało się ustalić sprawcy kradzieży. Postępowanie zostało umorzone.

 
Jednak stróże prawa nadal pamiętali o zaginięciu obrazów. Do zdarzenia powrócili w 2010 r., wtedy to rodzina autora poinformowała funkcjonariuszy pułtuskiej komendy o zidentyfikowaniu dwóch obrazów malarza w domach aukcyjnych na terenie Warszawy. Dzieła zostały odzyskane i przekazane właścicielowi.
 
Sprawa nadal pozostała otwarta i tak w ubiegłym roku funkcjonariusze natrafili na kolejny ślad. Na archiwalnej aukcji internetowej poddany był sprzedaży nieodzyskany do tego czasu obraz pt.”Anioł czasu”. Pułtuscy kryminalni ustalili pełne dane podmiotu, który chciał sprzedać obraz. Jak się okazało, w jego posiadaniu był mieszkaniec Warszawy. Dzieło wycenił na 12 tys. zł. W wyniku przeszukania zrealizowanego wspólnie z funkcjonariuszami komendy stołecznej obraz został odnaleziony i zabezpieczony. Z pomocą rodziny malarza ustalono, że wartość „Anioła czasu” wynosi około 40 tys. zł.
 
Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia, jak mieszkaniec Warszawy wszedł w posiadanie drogocennego obrazu.
 


Źródło: KPP Pułtusk
Autor: Oprac. el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału.
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: OpuœÌ pierwszy oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon