Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

22 kwietnia 2024, imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

W Strzegowie powstanie ośrodek wypoczynkowy. Szukają ludzi do pracy
2017-02-02 07:02:29
Budynek przy ulicy Ciechanowskiej, w którym kiedyś znajdował się internat, gmina Strzegowo wydzierżawi firmie turystycznej z Warszawy. Obiekt zostanie zaadaptowany na ośrodek wypoczynkowy dla dzieci.
Na wtorkowej sesji rady gminy jednogłośnie została przyjęta uchwała w tej sprawie. Jak się dowiedzieliśmy podpisanie umowy jest teraz kwestią dni – wszelkie szczegóły zostały już ustalone i omówione.
 
Udało nam się porozmawiać z Bartoszem Stańczakiem, właścicielem biura podróży, które wynajmie budynek i zagospodaruje przyległy teren, m.in. plaże nad Wkrą i okolice Centrum Kulturowo-Historycznego „Kantor Młyński”.
  
- Stworzymy ośrodek z terenem rekreacyjnym - boiskiem, placem zabaw, mini parkiem linowym. Naszą grupą docelową są dzieci ze szkoły podstawowej w wieku 6-12 lat. Będziemy organizować zielone szkoły, wycieczki kilku- lub jednodniowe - wyjaśnia pan Bartosz i dodaje, że zamierza wykorzystać również inne walory Strzegowa. – Planujemy prowadzić warsztaty związane np. z mamutem czy młynem. Będą to zajęcia geologiczne, kulinarne, garncarskie. 
 
Co ważne, cały „Kantor Młyński”, tak jak do tej pory, będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. Będą mogli korzystać również z nowych atrakcji. 
 
- Ma być to miejsce rekreacyjne i dla miejscowych i dla przyjezdnych. Dla osób, które jadą nad morze „siódemką” i chcą tu odpocząć, dla kajakarzy płynących Wkrą. Potencjał tego terenu i istniejącej infrastruktury jest bardzo duży, chcemy go w pełni wykorzystać – podkreśla nasz rozmówca. 
 
Wójt Wiesław Zalewski zapewnia, że dzierżawa budynku wiąże się dla gminy i strzegowian z samymi plusami. 
 
- Obiekt będzie zagospodarowany, będzie tętnić życiem, a Strzegowo będą odwiedzać nowe osoby. Miejscowe dzieci będą miały kontakt z rówieśnikami z całej Polski, przyjeżdzającymi do nas na wypoczynek. Będą też mogły uczestniczyć w różnych formach spędzania wolnego czasu i zajęciach edukacyjnych. Powstaną nowe miejsca pracy – wymienia wójt.
 
Pracę w ośrodku, który ma ruszyć wiosną, znajdzie ok. 15 osób. 
 
- Będziemy szukać wykwalifikowanych animatorów i instruktorów, ale również osób do pracy w kuchni, w recepcji, do prac technicznych i porządkowych – mówi Bartosz Stańczak.
 

Internat został zbudowany w 1966 roku dla uczniów miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. I mimo że wśród miejscowych nazwa „internat” wciąż funkcjonuje, od kilkunastu lat licealiści już z niego nie korzystają. Część pomieszczeń była przeznaczona na potrzeby przedszkola, ale rok temu do budynku dostawiono nowe skrzydło z dużymi salami i do nich przeniosły się maluchy. Pięć lat temu obiekt połączono z częścią Centrum Kulturowo-Historycznego „Kantor Młyński” – inwestycji powstałej na pozostałościach po młynie. W centrum mieści się m.in. wystawa „Czas mamuta” urządzona przez Państwowy Instytut Geologiczny. Jej częścią jest olbrzymi mamut, który stanął na skarpie nad Wkrą.  Autor: adu
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Strzegowoo • data dodania: 2017-02-03
Do kogo będzie można zgłosić się w sprawie pracy ? ☺

dodał: ~Helena • data dodania: 2017-02-03
Oj misiek, misiek uśmiać się można.

dodał: ~Marek • data dodania: 2017-02-02
Ludzie, a może teraz o Strzegowie, nie bądźcie egoistami

dodał: ~Do Strzegowianka • data dodania: 2017-02-02
Czyli co się zmieniło? Proszę nie dawać przykładu budowy nowych osiedli, bo to jest naturalna sytuacja bez wpływu Ratusza. Konkretne dane poproszę.

dodał: ~Do Misiek • data dodania: 2017-02-02
Czy mógłbyś przybliżyć i rozwinąć swoją wypowiedz?

dodał: ~strzegowianka • data dodania: 2017-02-02
Nie rozumiem dlaczego Mławiacy narzekają na burmistrza. Mława przez ostatnie 10 lat zmieniła się nie do poznania. Przypomina w końcu miasto a nie trochę większą wieś. Moim zdaniem rozwija się szybciej niż nawet Płońsk.

dodał: ~aaa • data dodania: 2017-02-02
W końcu będą jakieś zajęcia dla dzieci! Może GOK też powinno się komuś oddać? nic się w nim nie dzieje. Nawet tańców już nie ma. dziwne że ani radni ani wójt się tym nie interesują a mieszkańcy woża dzieci do Glinojecka albo Mławy na zajęcia.

dodał: ~Misiek • data dodania: 2017-02-02
Helena, nie jestem Kowalewskim, a mimo to podoba mi się jak wygląda i zmienia się Mława. Nie tylko zewnętrznie, ale także w odbieraniu miasta. Wprowadził zupełną zmianę myślenia o miejscu, w którym żyjemy i za to należy mu się szacunek.

dodał: ~Helena • data dodania: 2017-02-02
Misiek chyba, że jesteś samym Kowalewskim to ci wszystko pasuje ha ha

dodał: ~Misiek • data dodania: 2017-02-02
mławiaczek - ja tam jestem zadowolony z Mławy i z tego jak tu się dzieje. Ty zawsze możesz się przeprowadzić do Strzegowa i zacząć pracę w ośrodku wypoczynkowym.I tam pokaż klasę, bo potrzebują ludzi kreatywnych.

dodał: ~Marta • data dodania: 2017-02-02
W Strzegowie budują boiska, co zarastają trawą, drogi, które się rozpadają i lampy, które szybko przestają działać. I lodowiska, które są złożone w kostkę, bo ich utrzymanie kosztuje zbyt wiele (w tym roku na szczęście jedno rozłożono). Dzieje się dużo, tylko po co i dla kogo? I kto przyjedzie na wypoczynek do Strzegowa? Są chętni?

dodał: ~mławianin • data dodania: 2017-02-02
Pan Zalewski na burmistrza Mławy. Pewnie nie przyjmie tej propozycji gdyż samotnie nie rozbije tej sitwy wzajemnej adoracji i popierania układów.

dodał: ~mławiaczek • data dodania: 2017-02-02
W mławie wojny są atrakcją i promo miasta, pompka z wodą i syfny zalew, kino marzeń bo z tyłu nie widać. Dziekujemy S.K. a Pis przypieczetuje 2 kadencyjnosc.

dodał: ~Jarząbek • data dodania: 2017-02-02
dssa
Strzegowem nie zarządza S.K. tylko ktoś zupełnie inny. Ktoś, kto działa prężnie i myśli o rozwoju gminy i dobru jej mieszkańców, a nie tylko obiecuje gruszki na wierzbie przed wyborami i podejmuje niekorzystne decyzje dla ogółu mieszkańców

dodał: ~Strzgowianka • data dodania: 2017-02-02
Witam do kogo będzie trzeba sie zgłaszać w sprawie pracy bo o tym nic nie było wspomniane .Ktoś coś wie.

dodał: ~Atom • data dodania: 2017-02-02
Niedlugo dobra zmiana odesle Pana Zalewskiego na emeryture I dopiero wtedy bedzie dobry rozwoj strzegowa

dodał: ~dssa • data dodania: 2017-02-02
jak to się dzieje, że w Strzegowie można i drogę zbudować i halę sportową i lodowisko i ściągnąć inwestorów Dlaczego nie w Mławie?

dodał: ~strzegowiak • data dodania: 2017-02-02
W końcu! w Kantorze nic sie nie dzieje zupełnie, zresztą nie tylko kantorze. Szkoda, że musiała osoba aż z Warszawy się pojawić, żeby coś zadziałało

wszystkich komentarzy: 18
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: PomiĂą drugi oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon