Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

22 maja 2024, imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Fundusze unijne dla OSP Strzegowo
2017-01-31 06:26:18
Ochotnicza Straż Pożarna ze Strzegowa jako jedyna w powiecie mławskim i jedna z 13 na Mazowszu, otrzymała unijne wsparcie na zakup specjalistycznego samochodu i sprzętu.
Wczoraj (30 stycznia) prezes jednostki Kazimierz Szóstek i wójt Wiesław Zalewski podpisali z marszałkiem Adamem Struzikiem umowę na dofinansowanie. Do strzegowskich druhów trafi 390 tys. zł. Chociaż kwota wydaje się być niemała, pokryje ok. 40 proc. planowanych inwestycji. 
Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, pompy pożarniczej, agregatu prądotwórczego oraz zestawów ratowniczych to koszt blisko 980 tys. zł. Brakujące środki gmina planuje pozyskać m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Unijne wsparcie, w sumie ponad 5,3 mln zł,  otrzymały również OSP: Dębe Wielkie, Nowy Dwór Mazowiecki, Mrozy, Jabłonna, Liw, Sońsk, Chorzele, Górzno, Siennica, Grudusk, Strachówka i Tłuszcz.
 
– Na co dzień strażacy pomagają nam, a dzisiaj my mamy okazję wesprzeć ich. Specjalistyczny sprzęt jest im niezbędny, by szybko i skutecznie mogli reagować na zagrożenie. A ich praca to już nie tylko pożary, ale także wypadki drogowe czy klęski żywiołowe. A pamiętajmy, że to właśnie oni w wielu przypadkach jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce zdarzenia – zauważa marszałek Struzik. 
 

Na Mazowszu działa ok. 2 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, z czego blisko 500 jest włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W ubiegłym roku, mazowieckie jednostki wyjeżdżały do akcji średnio co 8 minut - ponad 26 tys. razy.  Źródło: fot. Monika Gontarczyk, UMWM
Autor: el
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Anonim • data dodania: 2017-02-01
"A ich praca to już nie tylko pożary, ale także wypadki drogowe..."
Gdyby tylko wójt gminy Strzegowo zainwestował trochę środków w odśnieżanie dróg wypadków byłoby mniej i nie byłoby potrzeby wzywania straży... W ciągu całej tegorocznej zimy piaskarko-solarki widziałem tylko 2 razy, z czego za pierwszym razem po prostu przejechały nic za sobą nie zostawiając...
Żenujący obraz gminu Strzegowo prezentuje nasz wójt...

wszystkich komentarzy: 1
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: OpuœÌ drugi oraz trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon