Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! [email protected]

29 maja 2020, imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Palikot: Talibowie z PO. Poseł Koźlakiewicz głosował za zaostrzeniem przepisów dotyczących aborcji
2012-10-12 09:51:04
40 posłów Platformy Obywatelskiej zagłosowało przeciwko odrzuceniu projektu radykalnego zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, choć Klub PO zalecał swoim posłom, by odrzucili projekt Solidarnej Polski w pierwszym czytaniu. Wśród nich jest Mirosław Koźlakiewicz, poseł z naszego regionu.

Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry proponuje jeszcze dalej idące ograniczenie prawa kobiet do aborcji. Według tych zmian usunięcie ciąży byłoby niedopuszczalne w przypadku, gdy badanie lekarskie wykazało prawdopodobieństwo ciężkiego upośledzenia płodu lub chorobę zagrażającą jego życiu albo zdrowiu.

Za odrzuceniem projektu zmian w ustawie zagłosowało 189 posłów, 207 było przeciw, a 30 wstrzymało się do głosu. Propozycję Solidarnej Polski poparli między innymi: John Godson, Roman Kosecki, Ireneusz Raś, Konstanty Miodowicz i Mirosław Koźlakiewicz. Od głosu wstrzymał się znany ze swoich konserwatywnych poglądów minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Sam projekt, który lewica porównała do czasów hitlerowskich Niemczech, nie był tak bardzo komentowany, jak to, że poparła go część posłów Platformy Obywatelskiej. Tym bardziej że kierownictwo PO wydało swoim posłom zalecenie, by projekt Solidarnej Polski odrzucić. Nie posłuchało 40 parlamentarzystów Platformy. Po środowym głosowaniu projekt został skierowany do dalszych prac w Sejmie.

- Za panowania Hitlera obowiązywała w Niemczech zasada, że nie każda kobieta może mieć męża, ale każda kobieta może mieć dziecko. I najważniejsze dla III Rzeszy było rodzenie dzieci, niezależnie w jakich warunkach - komentował głosowanie w Sejmie były premier Leszek Miller, szef SLD.

Przeciw wszelkim zmianom w ustawie antyaborcyjnej opowiedział się prezydent Bronisław Komorowski.

- PO powinna bronić kompromisu za wszelką cenę - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN24. Przypomniał też, że śp. Maria Kaczyńska "jednoznacznie opowiedziała się za utrzymaniem kompromisu". - Nie wolno naruszać kompromisu, którym jest obecna ustawa antyaborcyjna. PO powinna bronić za wszelką cenę tego kompromisu. Naruszenie go grozi konsekwencjami, wojną światopoglądową - tak Bronisław Komorowski skomentował głosowanie ws. projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną. - Pani prezydentowa Maria Kaczyńska jednoznacznie opowiedziała się za utrzymaniem kompromisu. Ja to stanowisko szanuję i podzielam. Liczę na to, że parlament nie dopuści do rozbicia kompromisu - dodał.

Nie przeszedł projekt Ruchu Palikota wprowadzający edukacje seksualną, zwiększający dostępność środków antykoncepcyjnych i pozostawiający decyzję o aborcji kobiecie.

- Taki projekt został odrzucony! Komorowski i inni liderzy PO przekonują, że obecna ustawa to kompromis! Obecna ustawa to niestety już element państwa wyznaniowego! Gdyż ona narzuca światopogląd chrześcijański! Kompromis polega na tym, że się nikogo do niczego nie zmusza! Kościół ma prawo agitować przeciw aborcji razem z PiSem i PO, ale nie ma prawa wpisywać do ustaw regulacji wymuszających karę za aborcje! To prawdziwe niewolnictwo dla kobiet! I to w kraju o tak słabej pomocy dla matek! – napisał na swoim blogu Janusz Palikot (Ruch Palikota), a kilkudziesięciu posłow PO, którzy głosowali za zaostrzeniem prawa aborcyjnego, nazwał Talibami.Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~odd • data dodania: 2012-10-12
Nie wiem po co zaostrzać prawo skoro w Polsce 95% to zdeklarowani i pobożni katolicy których moralność nigdy by nie pozwoliła na tak nikczemny czy jak aborcja. Tylko jest małe ale. Ten cały katolicyzm to tylko zasłona dymna dla robienia kasy przez klechy a owieczki i tak robią co chcą, niekoniecznie zgodnie ze swoją wiarą i trzeba je do tej wiary przymusić restrykcyjnym prawem.

dodał: ~Precz z odorem poselskim • data dodania: 2012-10-12
Cieszy mnie decyzja posła prowadzącego "cuchnącą" działalność. To oznacza, że prawdopodobnie bycie milionerem przestanie być dla PO priorytetem w układaniu list wyborczych do parlamentu. Mam nadzieję, że nie zostanie więcej wystawiony jako kandydat PO.

dodał: ~KRYTYK • data dodania: 2012-10-12
A GINEKOLODZY ZACIERAJA ŁAPY I W ŁAPE I SKROBIEMY TO JEST TAKA MORALNOSC TYCH PANÓW JAK MASZ KASE MASZ WSZYSTKO A BIEDNYM LUDZIOM WIATR

dodał: ~lechu29 • data dodania: 2012-10-12
Nawet nie wiedziałem, że Koxlakiewicz jest za aborcja tak drastyczną. Dobrze ze napisaliście o tym, bo juz wiecej na niego nie zagłosuję. Ciekawe jakby jego zona miała taka sytuację, że płod byłby uszkodzoy i musiałaby rodzić bo prawo nakazuje, ciekawe czy wtedy byłby taki madry? Wstyd panie pośle za takie poglady !

wszystkich komentarzy: 4
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Przepisz jedynie trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon