Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! [email protected]

29 maja 2020, imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Poseł zabrał głos, a wójt wydał oświadczenie ws. kurników. Inwestuje żona posła
2013-02-01 16:14:33
W związku z podanymi informacjami, uzyskanymi od prezesa Zrzeszenia Hodowców i Producentów Drobiu Północnego Mazowsza Stanisława Nydzińskiego, który twierdzi, że poseł Mirosław Koźlakiewicz zamierza w gminie Szreńsk wybudować około 20 kurników, wójt gminy wydał oświadczenie.

Poseł Mirosław Koźlakiewicz także zabrał głos w tej sprawie. W dzisiejszej rozmowie z dziennikarzem portalu zaprzeczył słowom Stanisława Nydzińskiego o rzekomych planach budowy około 20 dużych kurników na terenie gminy. Uznał te informacje za „kłamliwe”.

Powiedział, że jednym z inwestorów jest jego brat. A on sam zamierza jedynie przeprowadzić „niewielką” inwestycję na jego własnym terenie „nie zagrażającą w żaden sposób mieszkańcom i środowisku”.

Natomiast Wójt Gminy Szreńsk Marek Nitczyński zaprzeczył, jakoby poseł był jednym z inwestorów. Jak twierdzi, inwestorem jest żona posła Mirosława Koźlakiewicza.

Poniżej publikujemy oświadczenie wójta:

 Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Rysiek • data dodania: 2013-02-05
Porządny dziennikarz powinien zwrócić się do dwóch stron, jeśli tak możemy powiedzieć, problemu, a tymczasem głos zabrała tylko jedna strona czyli "Prezes" P. Nydziński. Uczciwość nakazuje posłuchać drugiej strony, a że jej czyli uczciwości brak, to druga strona sama zabrała głos. I oco cały krzyk? Każdy powinien przekazywać informacje prawdziwe. Rozpowszechniając kłamstwa trzeba się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Uff, zawiłe, ale kto chce zrozumie.

dodał: ~pola • data dodania: 2013-02-05
mowiono, ze zostal wojtem by bronic interesow rodziny, po oswiadczeniu utwierdza i mnie w przekonaniu, ze sprawy gminne schodza na plan dalszy

dodał: ~racjonalista • data dodania: 2013-02-04
I czy to parlamentarzysta, czy lokalny urzędnik – tak samo powinni o tym pamiętać i wykazywać się dużą aktywnością w tej dziedzinie. Inny z portali podaje, że kurniki są już stawiane na obszarze Natura 2000, a jeden z radnych stwierdził ,, (… W dyrektywie unijnej (...) mówi się, że jak rolnik przekroczy 179 kg amoniaku na hektar, to będzie “wisiał”, a tu mamy nie tylko amoniak, ale i siarkowodór i inne substancje”. Czy jako obywatel nie mam prawa być oburzony ?

dodał: ~racjonalista • data dodania: 2013-02-04
123 – nie chodzi o wprowadzanie państwa autorytarnego czy zbytniej podejrzliwości. Demokracja zaś nie polega na zasadzie ,,róbta, co chceta”. Mój komentarz odniósł się do wypowiedzi zebranych na sesji rolników, którzy zarzucili władzy bierność w egzekwowaniu istniejącego prawa (polskiego i unijnego) i kumoterstwo. Artykuł 74 Konstytucji RP konkretnie mówi o obowiązkach władzy publicznej, jeśli chodzi zapewnienie nam życia w czystym i ekologicznym środowisku.

dodał: ~Poinformowana • data dodania: 2013-02-04
Ja mam pytanie kto takie brednie tu wypisuje ? Portal powołuje się na informację jednego człowieka w związku z tym nie uważam by informacja była wiarygodna! Idąc tropem
" kurnikarzy" w około jest dużo i teraz ktokolwiek nie będzie inwestował to zawsze będzie na P. Koźlakiewicza? W takim razie gratuluje rozeznania w temacie.

dodał: ~obserwator • data dodania: 2013-02-03
Pan wójt ze Szreńska lubi straszyć sądem.Chyba jest strasznie zahukany

dodał: ~123 • data dodania: 2013-02-03
Tak tak masz rację ~racjonalistą. Lokalne układy Hmm no cóż to teraz proszę Panów i Panie z redakcji aby przejechały się jeszcze na kolejne 9 gmin powiatu mławskiego w tym do Urzędu Miasta w Mławie i Starostwa. Tam jest zupełnie taka sama sytuacja jak na gminie Szreńsk. Czyli co przedmówco wszędzie widzisz układy i układziki tak Może powołajmy I Sekretarza i państwo milicyjne. Wtedy żyłoby się lepiej. Porażka !

dodał: ~racjonalista • data dodania: 2013-02-03
c.d. Na prywatę nie reagują ani władze lokalne, ani centralne. Projekt ustawy odorowej przepadł w Ministerstwie Ochrony Środowiska. Czyżby to był przypadek ? :
http://www.sejm.gov.pl/sejm 7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?ke y=6A947113

Jak widać ,,lokalna koalicja\\\" PO i PSL trzyma się dobrze, jak ta rządowa. Ale co tam. Przed wyborami znów będziemy mieli świąteczne kartki w skrzynkach i płyty z kolędami. Ludzie mają głosować i jeść kurczaki.

dodał: ~racjonalista • data dodania: 2013-02-03
Brawa dla redakcji. Nareszcie ktoś odważnie zaczął pisać na temat lokalnych układów. Nareszcie wiadomo, o co chodzi w tym byciu posłem. Zawsze myślałem, że posłów wybieramy po to, aby dbali o dobro obywatela. Jak pracuje ,,nasz poseł" można znaleźć na stronie sejmu:
http://www.sejm.gov.pl /Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=AK TYWNOSC&NrKadencji=7
Z danych jasno wynika, jak mierna jest to praca, rzekomo wykonywana w imię dobra publicznego.

dodał: ~roberto • data dodania: 2013-02-03
Jak wydawane sa takie decyzje administracyjne mialem okazje uslyszec od znajomej z sadu gdzie zona pana posla raczyla zalatwiac sprawe w dziale ksiag wieczystych normalny obywatel musialby czekac dosc dlugo zona posla nie zadysponowala ze sprawa ma byc zalatwiona za kilka godzin jak wroci z zakupow ..to samo w UM decyzja dla p.Kozlakiewicza ma byc gotowa w poludnie choc pismo zlozono rano ciekawe czy komus udaloby sie cos takiego? coz p.viceburmistrz dziala w koncu rodzina to podstawa

dodał: ~Troll • data dodania: 2013-02-03
ustawa odorowa- co może jeden poseł na przeciw 459? Nic. Po drugie mógłby coś w końcu zrobić, żeby producenci mięsa też dostawali dopłaty jak Ci co uprawiają pola. ceny zbóż wysokie od 3 lat, że bez dopłat dobrze się wiedzie rolnikom z roli. A PRODUCENTOM MIĘSA OD ROKU TRAGICZNIE...

dodał: ~Zbychu i Rychu • data dodania: 2013-02-02
Ustawa odorowa jest wyraźnie nie na rękę pana posła i za tej kadencji nie wejdzie pod obrady. Wszyscy zdają sobie sprawę, że liczy się nie biznes pana posła i rodziny, a dobro obywateli (tych sąsiadujących z inwestycją w szczególności). Ponadto wszystkie uciążliwości pozostają w granicach działki inwestycyjnej.
Kasa, kasa, kasa. Nigdy nie będzie dosyć. Im kto więcej ma, tym pazerność większa. To dotyczy wszystkich u korytka, czyli naszych wybrańców u władzy (granica błędu ok. 0,1%).

dodał: ~benek • data dodania: 2013-02-02
Przepraszam, kto to jest pan Koźlakiewicz ? Nie bardzo kojarzę. Czy może to ten miły pan, który mieszka w Kunkach i zawsze na święta przysyła kartkę z wizerunkiem świętej rodziny oraz jest obecny na wszystkich uroczystościach miejskich, zaszczycając swoją dostojną osobą Mławian ? Taki sympatyczny jegomość, a ludzie się go czepiają. Stara się tylko uczciwie zarobić na życie i związać koniec z końcem, jak my wszyscy.

dodał: ~~Bruce_Lee~ • data dodania: 2013-02-02
Normalny obywatel wie,że wybór posła, burmistrza i wójta odbywa sie w wyborach bezpośrednich, czyli głosami wyborców. Trzeba pogratulować tym ludziom, że są sprawni intelektualnie i gotowi do sprawowania funkcji publicznych, a oszołomy, nieudacznicy i zawistnicy zawsze będą wywoływać zamęt

dodał: ~qwerty • data dodania: 2013-02-02
Puscily nerwy miejscowym notablom i ich poplecznikom.Znaczy doszlo do smaku.A straszyc pan wojt to sobie moze babke starymi kalesonami a nie prase czy oponujacych.Widze powolny zmierzch poslowania.Nepotyzm cala reka.

dodał: ~~lechu29 • data dodania: 2013-02-01
Nie rozumiem oburzenia pana posła. Panie posle, ludziom się nie podoba, że brat stawia kurniki, bratanek, zona i dalsza rodzina, a pan jest posłem, gdzie ustawa odorowa leży w szufladzie. Ludziom się nie podoba, że wójt to pana szwagier, a siostra to Wiceburmistz Mławy. Wszędzie rodzinne powiązania, gdzie wielomilionowy biznes miesza się z posadami urzedniczymi. W koncu trzeba sie zdecydować, albo posługa dla społeczenstwa, albo biznes...

dodał: ~do WÓJTA • data dodania: 2013-02-01
Niech pan się 2 razy zastanowi, zanim zacznie pisać takie oswiadczenie. Ten ostatni akapit to do kogo skierowany? Do mediów? To jest groźba jakaś? Najpierw niech urzednicy rzetelnie infomują, a nie chowają się w pokojach, a dopiero wymagają tego od innych. Taką informację, że zona posła inwestuje, powinien pan wydać tydzień temu, a nie po fakcie. Po drugie żadna róznica, czy brat, zona, I tak poseł rządzi w gminie.Taka prawda

dodał: ~ja • data dodania: 2013-02-01
No tak protestować to wszyscy chcą a jak później ogłaszają nabór do pracy to wszyscy chcą, bo pieniądze nikomu nie śmierdzą. Mieszkam obok jednej z ferm, proszę kiedyś przyjechać i zrobić zdjęcia jak są rozmowy kwalifikacyjne. Ludzie się schodzą jak na odpust ! Zastanówcie się o co wam chodzi !

dodał: ~lechu29 • data dodania: 2013-02-01
Nie no ręce opadają hehehehehehe. Panie Wójcie, przeciez to nie istotne czy zona czy poseł, to rodzina najbliższa przeciez jest. Sądem straszycie dziennikarzy? A co oni winni, jak każdy z was mówi co innego?

dodał: ~magda • data dodania: 2013-02-01
Nie kręccie już.... Król drobiu jest tylko jeden ! I nic tego nie zmieni.

wszystkich komentarzy: 20
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Wpisz jedynie drugi oraz trzeci znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon