Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! [email protected]

29 maja 2020, imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Mirosław Koźlakiewicz złożył oświadczenie majątkowe
2012-05-23 08:38:19
Posłowie do końca kwietnia zobowiązani byli złożyć oświadczenia majątkowe według stanu na koniec poprzedniego roku.

Łączny majątek posłów wynosi ponad pół miliarda złotych. Jacek Rostowski, minister finansów na koncie ma zgromadzoną równowartość około 90 tys. zł. Minister finansów zarabia miesięcznie 17,5 tys. zł, posiada 9-letniego citroena C3, wartego 20 tys. zł. Razem z żoną zarobił dodatkowo w 2011 roku 48 tys. funtów (ok. 260 tys. zł).

Dużym majątkiem dysponuje także w papierach wartościowych wartych około 1,5 mln zł. Natomiast jego majątek ulokowany w trzech domach i pięciu mieszkaniach wyszacowany jest na 25 mln zł. Minister ma także do spłacenia w trzy kredyty w wysokości ok. 940 tys. zł.

Przez długi czas najbogatszym posłem był absolwent krakowskiej Akademii Ekonomicznej Mirosław Koźlakiewicz, który urodził się i mieszka do dziś w Kunkach (gm. Szreńsk, pow. mławski). Zwany królem drobiu 55-letni członek Platformy Obywatelskiej posiada majątek oceniony na ok. 52 mln zł, a do spłacenia ma 4,2 mln zł zaciągnięte w siedmiu kredytach.

Na koncie ma zaledwie 30 tys. zł; 402 tys. zł zainwestował w III filar. Według złożonego oświadczenia, Koźlakiewicz nie mieszka w luksusie; swój 200-metrowy dom szacuje na 400 tys. zł. Ma jednak też trzy mieszkania warte w sumie 1,6 mln zł.

Koźlakiewicz bogaci się na fermach drobiu i gospodarce rolnej prowadzonej na 618 ha. Ich wartość wyliczył na 45,3 mln zł. W ubiegłym roku uzyskał z nich 425 tys. zł dochodu. 350 tys. zł przyniosło mu w 2011 r. ulokowanie 3,5 mln zł w kilku spółkach, a ponad 400 tys. netto dała specjalistyczna produkcja rolna.

*W pierwszej wersji artykułu błędnie - za ''Dziennikiem Polskim'' - podaliśmy kwotę zgromadzoną na koncie przez ministra Rostowskiego. Przepraszamy.Źródło: "Dziennik Polski"
Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Troll • data dodania: 2012-05-26
Do autora tekstu Im. Koźlakiewicz nadal jest najbogatszy. Proszę sprawdzić jeszcze raz wszystko dokładnie. Według tvp info Gazeta Prawna popełniła błąd. Rostowski ma 31 tysięcy na koncie a nie 31 milionów.
Do demaskatora używaj częściej głowy i szukaj odpowiedzi w różnych źródłach, a nie z góry zakładasz, że ktoś wałki kręci. Co do Koźlakiewicza, to niech ktoś mu w końcu udowodni, że nie osiągnął tego ciężką pracą. Papier wszystko przyjmie.

dodał: ~nie • data dodania: 2012-05-24
Oczywiście, że nie. Przecież w Polsce wszyscy ludzie majętni to złodzieje, tylko biedniejsi są uczciwi, czyż nie tak?...
Poza tym, za słownikiem PWN - "absztyfikant pot. «konkurent, wielbiciel»". Nie rozumiem, jak to się ma do kwestii majątków Pana Rostowskiego i Koźlakiewicza?

dodał: ~siuber • data dodania: 2012-05-24
oczywiście cały majątek jednego i drugiego apsztyfikanta powstał w świetle prawa i uczciwej pracy

dodał: ~demaskator • data dodania: 2012-05-23
Vincenty Roztowski ma 31,6 mln zgromadzone na koncie, ale ładne wałki musi teraz na Nas robić...

wszystkich komentarzy: 4
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Pomiń drugi, trzeci oraz czwarty znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon