Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! [email protected]

29 maja 2020, imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Mirosław Koźlakiewicz nie jest już najbogatszym posłem
2015-06-03 11:17:19
Według portalu Money.pl majątek wszystkich polityków z Sejmu wynosi prawie 640 mln zł, zaś od początku obecnej kadencji kwota ta zwiększyła się o około 140 mln złotych.

W rankingu zaszły zmiany. Po kilku latach dominacji posła z Kunek (gm. Szreńsk), na czele najzamożniejszych znalazł się Andrzej Gut-Mostowy, restaurator i hotelarz z Zakopanego.

Okazuje się, że w ciągu roku poseł z Podhala powiększył swój majątek o ponad dwa miliony złotych, do 36 mln zł. Z tego ponad 5 mln zł to gotówka lub papiery wartościowe, zaś 31 mln - nieruchomości i ruchomości.

Natomiast majątek Mirosława Koźlakiewicza skurczył się i obecnie opiewa na ponad 35 mln zł (154 tys. zł w gotówce i 34,9 mln zł w nieruchomościach i ruchomościach). To niemal w całości kurze fermy, pola uprawne, zakłady drobiowe, maszyny, ale też dom i mieszkania. W oświadczeniu za 2013 rok podał kwotę 55 mln zł.

Trzecie miejsce zajął Jacek Rostowski. Były minister finansów posiada trzy domy i pięć mieszkań w Wielkiej Brytanii. Ich łączna wartość wynosi 25 mln zł. Majątek trzech posłów wynosi łącznie 187 mln złotych.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Marek Niedbała z SLD (21 mln zł), Cezary Kucharski z PO (15 mln zł), Irena Tomaszak-Zesiuk z PO (15 mln zł), Dorota Arciszewska-Mielewiczyk z PiS (13 mln zł), Roman Kosecki z PO (12 mln zł), Krzysztof Borkowski z PSL (11 mln zł) oaz Leszek Korzeniowski z PO (9 mln zł).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej. Jest ich aż siedmiu.Źródło: sejm.gov.pl, money.pl
Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~SPA • data dodania: 2015-06-12
Ale popada w biedę na tym posłowaniu.I pomyśleć,że to dla nas się poświęcił.

dodał: ~matylda • data dodania: 2015-06-09
A m0ich komentarzy już się nie zamieszcza bo cenzura a tak mi żal pan posła z jego zbolałą miną z przeszłością pielengnacyjną i seminaryjną. A król drobiu co nam zafundował brud w powietrzu i smród. Blokadę
ustawy antyodorowej, a sam zamieszka na wyspie po przejściu na bogatą emeryturkę.

dodał: ~maniek • data dodania: 2015-06-04
Biedaczek ;(

dodał: ~KRYTYK • data dodania: 2015-06-04
Z TAKIMI POGLONDAMI TO DO PISU PANIE Z KURNIKA

dodał: ~Endriu • data dodania: 2015-06-03
Poseł nie jest najbogatszy dlatego że nie może już na siebie kupować ziemi tylko robi to na innych członków rodziny

dodał: ~Wyborca • data dodania: 2015-06-03
Nie znam większości z tej listy, to nasi posłowie? Gdzie oni się ukrywają, nie ma ich w telewizorze ani w gazetach, w Sejmie też ich nie widziałem z ukrytych kamer, może pokątnie coś robią i dla nas nie maja czasu żeby tam co dobrego ustawić (uchwała-uchwalić, ustawa-ustawić). A jakie partie reprezentują, na P prawie wszystkie proszę proszę. Jeden nasz poseł to czasem coś powie ale on jest biedny i go tu nie ma. Po co ten artykuł mało kto takie liczby przeczyta.

dodał: ~Bezimienny • data dodania: 2015-06-03
Jeden mądry człowiek powiedział:Jedna jest sprawiedliwość na tym świecie:
nie znasz dnia ani godziny a biednemu łatwiej się z tym pogodzić,bogaty wszystko by wtedy oddał za małą chwilę,nie kupisz nawet minuty ani niestety złamanego grosza nie weźmiesz ze sobą,złotych gatek też ci na ostatni spacer nie włożą.A co potem? Wojna domowa i zaniedbany grób.
Wydawałoby się że powinni cię uwielbiać, nic bardziej błędnego.Czy warto?Taka refleksja PO tych cyferkach.Ile dobra można by...

wszystkich komentarzy: 7
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Opuść pierwszy znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon