Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! [email protected]

29 maja 2020, imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Po kontroli WIOŚ dyrektor kurników dostał dwa mandaty
2015-02-25 08:49:59
Są już wyniki kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, do której doszło w fermach drobiu należących do posła Mirosława Koźlakiewicza, Anny Koźlakiewicz i Zofii Koźlakiewicz.

Zdarzenie miało miejsce w Starych Kosinach w gminie Wiśniewo. Po sygnałach od mieszkańców, straż gminna działająca na polecenie wójta wykryła proceder nielegalnego wylewania ścieków na pobliską łąkę, znajdującą się nieopodal fermy drobiu należącej do rodziny Koźlakiewiczów.

9 lutego ok. godz. 21.45 strażnicy zauważyli opróżnianie beczkowózu przez – jak się później okazało – pracownika fermy. Funkcjonariusze zrobili zdjęcie w momencie wylewania ścieków na grunt, po czym podeszli bliżej. Gdy dotarli na miejsce, mężczyzna, który stał przy pojeździe, powiedział, że otrzymał takie polecenie od przełożonego.

Komendant straży gminnej Stanisław Bańczyk nie miał wątpliwości, skąd pochodzą ścieki. Jego zdaniem tego wieczoru beczkowóz przyjechał na łąkę kilka razy, aby opróżnić zawartość, ponieważ zalana była powierzchnia ok. 3 ha. O wielu kursach beczkowozu może też świadczyć wyjeżdżona droga od bramy fermy, przez łąkę, aż do miejsca, gdzie się ścieków pozbywano.

Strażnicy w czasie przeprowadzania kontroli natrafili jeszcze na hałdę obornika o wielkości 14 na 100 metrów, położonego na pobliskich działkach, a pochodzącego z tej samej fermy. Należy tu zaznaczyć, że obornik można składować wyłącznie na płycie, a w przypadku wywożenia go na grunty, powinien on być natychmiast zaorany.

O sprawie straż gminna poinformowała Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który wszczął kontrolę w fermie drobiu.

- Kontrola potwierdziła nieprawidłowości. Nałożono dwa mandaty na dyrektora fermy. Jeden zgodnie z ustawą o prawie wodnym, drugi na podstawie ustawy o nawozach i nawożeniu – poinformował Marek Nowotczyński, dyrektor działu inspekcji delegatury WIOŚ w Ciechanowie.

Przedstawiciel WIOŚ nie chciał jednak zdradzić, w jakiej wysokości są to mandaty. Wiadomo natomiast, że maksymalna wysokość jednego mandatu nie może przekroczyć 500 zł.Autor: lm
Poleć znajomemu | Drukuj | Poleć na Facebook facebook
Komentarze
Wydawca portalu NaszaMława.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dodał: ~Ironia • data dodania: 2015-02-27
a za co zwalniają kierownika fermy w Wojnówce?

dodał: ~prawowity • data dodania: 2015-02-26
Oprócz zgłoszenia do WIOS powinno być takżę do ARiMR i wtedy należy zabrać dopłaty do gruntów. Poza tym czy pani U. Koźlakiewicz ma zarejestrowaną umowę na odbiór obornika od męża i córek, Jeśli nie to jest znów złamanie prawa. Ten łańcuszek uchybień jest długi.

dodał: ~marko • data dodania: 2015-02-25
ŚMIECH NA SALI...

dodał: ~kasandra • data dodania: 2015-02-25

Już czułam się niedoceniana, a jednak moi wielbiciele wrócili i nie odpuszczają - jest mi bardzo miło, że jestem tak bardzo doceniana i uwielbiana, iż nie potraficie komentować artykułów tylko hejtujecie i cieszycie się z dokuczania mi, ale jak widać lubicie mnie, bo kto się lubi ten się czubi. SZKODA TYLKO, ŻE BEZ WZAJEMNOŚCI . No i prosiłabym o więcej kultury i ogłady, nie pokazujcie jakimi prymitywami jesteście, bo to świadczy o Was, tylko o Was

dodał: ~kasandra • data dodania: 2015-02-25
xyz
uspokój się, wyluzuj, co , jesteś dyrektorem tej fermy i musisz wywalić tysiaka na mandaty , że tak się rozsierdziłeś , zakochałeś się we mnie z wiosną , trudno,to nie mój problem bez wzajemności , a więc odpuść sobie, bo nic nie zyskasz

dodał: ~do kasandra • data dodania: 2015-02-25
Kochanieńka, jeśli czegoś chcesz wymagać to zacznij od siebie! Za swoje "mądrości" jako niepoprawna została tu już wyklęta wielokrotnie. Teraz mędrkujesz jako Kasandra,gdzieś Twoje nazwisko o najmądrzejsza?

dodał: ~mławianin • data dodania: 2015-02-25
Brawo Panie pośle - wybrańcu narodu, brawo. Trój, zanieczyszczaj, smródź.

dodał: ~Ironia • data dodania: 2015-02-25
a jak sie nazywa dyrektor?

dodał: ~do "do kasandra" - kasandra • data dodania: 2015-02-25
Trudno Cię zrozumie , na jakiego ochotnika mam się zgłosić coś takiego wynika x mojego komentarza dziwne takie jak Ty niemoty piszą coś , nie wiedząc nawet o czym, masło maślane , kochanieńki/a Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, potem naucz się rzeczowo pisać, a na końcu wymyśl sobie chociaż jakiś nick. Chociaż nie przeczę, że takie niespotykane mądrości wypadałoby podpisywać własnym nazwiskiem.

dodał: ~siuber • data dodania: 2015-02-25
wszystko zgodnie z prawem,tylko mandaty powinny opiewać na kwotę 50 tyś. i to za każdy kurnik wtedy by zabolało a tak bandyci ustalają prawo i mandaty(kary)od nieprzestrzegania tego prawa-złodziejski kraj

dodał: ~do kasandra • data dodania: 2015-02-25
Możesz się zgłosić na ochotnika i zapłacić, skoroś taka majętna!

dodał: ~kasandra • data dodania: 2015-02-25

Zwolniony to zostanie pracownik, bo dał się złapać, a mandaty w takiej wysokości to można płacić

Ciekawe czy kurze fermy mają jakieś dopłaty z Agencji - powinny by natychmiast zabrane

dodał: ~SPA • data dodania: 2015-02-25
Ale się porobiło.Mandaty i to aż dwa.Ciekawe co dalej będzie z tymi nieprawidłowościami?Przewiduję zmianę dyrektora i uprawianie procederów aż do następnych mandatów.

dodał: ~Endriu • data dodania: 2015-02-25
A kto bogatemu zabroni ?

dodał: ~5 • data dodania: 2015-02-25
wycofajcie te niesłuszne mandaty-to sprawa polityczna--on mnie zwolni/błagam/

wszystkich komentarzy: 15
autor:
e-mail:
treść:
Wpisz kod: Pomiń drugi znak.

Sonda

Nie ma aktualnie żadnych aktywnych sond.


Nasza strona wygenerowała już odsłon