Widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas! kontakt@naszamlawa.pl

19 kwietnia 2024, imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Siatkarki Gimnazjum nr 1 z tytułem wicemistrza powiatu
2017-01-24 11:23:25
Hala w Szreńsku była areną mistrzostw powiatu mławskiego w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantek mławskiego Gimnazjum nr 1 prowadzonych przez Iwonę Kohut-Sadzę.

Szreński obiekt nie jest znany naszym zawodniczkom. Zanim przyzwyczaiły się do jego specyfiki, przyszło im rozegrać spotkanie z gospodyniami. Miejscowy zespół wykorzystał do perfekcji atut własnej sali. Wygrał pewnie 2:0 – pozwalając mławiankom na zdobycie w setach odpowiednio piętnastu i jedenastu punktów.

Szreńszczanki poszły za ciosem. W kolejnym spotkaniu pokonały również bez straty seta siatkarki z Radzanowa. Ten rezultat oznaczał, że kwestia mistrzostwa została już rozstrzygnięta. Cieszyły z niego zawodniczki ze Szreńska, reszcie uczestników czempionatu pozostała już tylko walka o drugie miejsce.

Zwycięsko z batalii wyszły reprezentantki „jedynki”. Pojedynek z Radzanowem okazał się niezwykle emocjonujący. Pierwszego seta mławianki przegrały 20:25. Poradziły sobie jednak z presją. Po zmianie stron doprowadziły do wyrównania (25:19). Natomiast w tie-breaku przeważyły szalę na swoją stronę. Decydującą partię wygrały 15:9.

Zespół Gimnazjum nr 1 wystąpił na mistrzostwach w Szreńsku wystąpił w składzie: Oliwia Magdalińska, Karolina Tworek, Jessica Sadowska, Julia Bylicka, Weronika Wieczorek, Andżelika Adamczyk, Katarzyna Leszczuk, Maria Cieślak, Oliwia Szewczak i Patrycja Połomka.

Wyniki

Szreńsk – Gimnazjum nr 1 2:0, Szreńsk – Radzanów 2:0, Gimnazjum nr 1 – Radzanów 2:1

1. Szreńsk 2 4 4:0

2. Gimnazjum nr 1 Mława 2 2 2:3

3. Radzanów 2 0 1:4

Źródło: Gimnazjum nr 1 Mława
Autor: opr. sp